falauderzeniowa

falauderzeniowa

Poland

About

Terapia falami uderzeniowymi była pierwotnie stosowana w urologii w latach 80. w leczeniu kamieni nerkowych, a obecnie znalazła inne zastosowanie w ortopedii, fizjoterapii i medycynie sportowej w ciągu ostatnich 21 lat.

Fala uderzeniowa w mieście Poznań

Stwierdzono, że terapia falami uderzeniowymi jest skutecznym sposobem leczenia przede wszystkim urazów ścięgien i stanów ortopedycznych. Z powodzeniem leczyliśmy zapalenie powięzi podeszwowej, tendinopatię Achillesa i zwapnienie ścięgna ramienia.

Oprócz zapewnienia natychmiastowego uśmierzenia bólu, okazało się również, że jest skuteczny w promowaniu naprawy ścięgien. Odbywa się to poprzez stymulowanie wzrostu nowych naczyń krwionośnych do tkanek, promowanie czynników wzrostu, zwiększenie proliferacji komórek, zmniejszenie stanu zapalnego i mobilizację komórek macierzystych.
Jak to działa?

Nasza terapia falami uderzeniowymi prowadzona jest przez naszych wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Wykorzystuje pneumatycznie napędzaną rękojeść, która generuje promieniowe fale uderzeniowe, które są przenoszone na miejsce urazu za pomocą żelu przewodzącego.

Sesja terapeutyczna wykorzystuje 2000-3000 pulsacyjnych fal uderzeniowych do dotkniętego obszaru i trwa około 3-10 minut. Większość pacjentów zauważy ulgę w bólu natychmiast po terapii, inni mogą zająć do 4-5 sesji, aby osiągnąć znaczną ulgę w bólu.

Naturalny proces gojenia organizmu trwa po zaleconym przebiegu terapii falami uderzeniowymi. Część planu leczenia będzie również zawierać porady dotyczące zarządzania stanem i rehabilitacji w celu wzmocnienia obszaru, co zminimalizuje ryzyko ponownych obrażeń.

Do 92% pacjentów zgłosiło znaczną poprawę w bólu ścięgien po przebiegu terapii falą uderzeniową. https://centrum-kore.pl/aktualnosci/fala-uderzeniowa-swarzedz-nowoczesna-terapia/

falauderzeniowa is a member of the community since January 2020.

Badges - 1

  • Hey you! badge